Kuopion Luisteluseura ry

Kilpailukalenteri ja -kutsut

Lue! – yleiset ohjeet seuramme kilpailijoille ja huoltajille (linkki)

Kilpailuyhdyshenkilön yhteystiedot: kilpailuvastaava.kuls@gmail.com

Kilpailupassin tiedot kaudelle 2022-2023

Täytä lomake tästä.

Elementtilistat kaudelle 2022-2023

Täytä lomake tästä.

Kilpailuilmoittautuminen kaudelle 2022-2023

Täytä lomake tästä.

Voit ilmoittautua kilpailuun, kun kutsu on laitettu näkyviin kalenteriin.

Viimeinen ilmoittautumispäivä aina klo 18 mennessä, sen jälkeen tulleita ilmoittautumisia ei hyväksytä! Vain lomakkeen kautta tulleet ilmoittautumiset hyväksytään.

Huolehtikaa musiikki ja elementit ajoissa (jos mahdollista ilmoittautumisen yhteydessä tai tarkistakaa viimeinen päivä kilpailukutsusta!) Elementit tarvitaan vain ISU-sarjoille.

 

Kilpailukalenteri kausi 2022-2023

Kilpailu pvm  Kilpailukutsu Lisätietoja Viimeinen ilm. päivä Ilmoittautuneet
Nummela Trophy       17-18.9.2022                  Kutsu  Lisätietoja  29.8.2022 Janni (SM-sen.), Aurora (SM-jun.), Ninni (SM-nov.), Vilma (SM-nov.)
Syyspiruetit Joensuu 30.9-2.10.2022               Kutsu Lisätietoja 14.9.2022 Janni (SM-sen.), Aurora (SM-jun.), Ninni (SM-nov.), Vilma (SM-nov.), Kiia (Jun.), Jasmiina (Debyt.), Neelia (Debyt.), Elina (Debyt.), Aino (Nov.), Pinja (Nov.), Riina (Nov.), Katariina (Nov.)
Tähtisarjojen kauden aloituskilpailu,  Mikkeli 15-16.10.2022 Kutsu
Lisätietoja
28.9.2022
Elli (Tintit), Minttu (Tintit), Inka (Minit), Emma K (Minit), Emma T (B-silmut), Saaga (B-silmut), Miisa (Tähtideb.),  Isla (Tähtinov.), Ella (Tähtinov.),  Hanna (Tähtijun.), Lumia (Tähtijun.)
YL SM-sen., SM-jun.   1. valintakilpailu  Oulu 15-16.10.2022 Kutsu Lisätietoja 28.9.2022 Janni (SM-sen.), Aurora (SM-jun.),
Debytanttien ja SM-noviisien 1. lohkokilpailu 22-23.10.2022 Jyväskylä Kutsu Lisätietoja 3.10.2022 Ninni (SM-nov.), Vilma (SM-nov.), Jasmiina (Deb.), Neelia (Deb.), Elina (Deb.)
YL Seniorit, Juniorit ja Noviisit 1. lohkokilp. 28-30.10.2022 Porvoo Kutsu Lisätietoja 12.10.2022 Kiia (Jun.), Sofia (Jun.), Pinja (Nov.), Katariina (nov.), Kiira (Nov.), Aino (Nov.)
Tähtisarjojen seurakilpailut  6.11.2022 Keuruu Kutsu Lisätietoja 16.10.2022 Elli (tintit), Emma K. (minit), Inka (minit), Saaga (B-silmut), Ella (Tähtinov.), Isla (Tähtinov.), Lumia (Tähtijun.), Hanna (Tähtijun.)
YL SM-sen. ja SM-jun. 2. valintakilpailu 12.11.2022 Tampere  Kutsu Lisätietoja 26.10.2022 Janni (SM-sen.), Aurora (SM-jun.)
Syysluistelut 12.11.2022 Savonlinna  Kutsu  Lisätietoja  26.10.2022 Neelia (deb.), Jasmiina (deb.), Elina (deb.), Emma.T (B-silmut)
SM-noviisit ja debytantit, lohko 2, valintakilpailut 19-20.11.2022 Kuopio Kutsu Lisätietoja 1.11.2022 Ninni (SM-nov.), Vilma (SM-nov.), Jasmiina (Deb.), Neelia (Deb.), Elina (Deb.)
Tarmon Syysluistelut 26.11.2022, Varkaus  Kutsu  Lisätietoja  9.11.2022 Elli (tintit), Minttu (tintit), Isla.T (tintit), Inka (minit), Emma.K (minit), Saaga (B-silmut), Emma.T (B-silmut), Selina (tähtisilmut), Miisa (tähtidebyt), Ella (tähtinov.), Milja (tähtinov.), Lumia (tähtijun.), Hanna (tähtijun.), Maia (tähtijuniorit)
Santa Claus IC-kilpailut 3-4.12.2022  Tampere Kutsu Lisätietoja 2.11.2022 Lumia (Junior C), Hanna (Junior C), Neelia (Novice B),Riina (Novice B), Pinja (Novice B), Kiira (Novice B), Katariina (Novice B),  Aino (Novice B), Emma.T (Spiring A)
Tähtisarjan kilpailut 6.12.2022, Jyväskylä Kutsu Lisätietoja 12.11.2022 Elli (tintit), Minttu (tintit), Inka (Minit), Isla (tähtinoviisit), Ella (tähtinoviisit), Selina (tähtisilmut), Lumia (tähtijuniorit)
Crystal Cup, tähtisarjat, 6-8.1.2023, Mikkeli Kutsu Lisätietoja 14.12.2022 Elli (tintit), Vivian (tintit), Minttu (tintit),  Helmi (tintit), Isla (tintit), Emma N (tintit), Inka (Minit), Emma K (minit), Emma T (silmut B), Saaga (tähtisilmut), Selina (tähtisilmut), Miisa (tähtideb.),  Isla (tähtinov.), Milja (tähtinov.), Ella (tähtinov.), Hanna (tähtijun.), Lumia (tähtijun.)
Seniorit, Juniorit ja Noviisit 2. lohkokilpailu 6-8.1.2023, Kouvola Kutsu Lisätietoja 15.12.2022 Kiia (Jun.), Sofia (Jun.), Aino (Nov.), Pinja (Nov.), Riina (Nov.), Katariina (Nov.)
Helmipiruetit (kaikki sarjat) 3-5.2.2023, Joensuu Kutsu Lisätietoja 18.1.2023 Elli (Tintit), Minttu (Tintit), Vivian (Tintit), Isla (Tintit), Helmi (Tintit),  Emma N. (Tintit), Inka (minit), Emma K (Minit), Emma T (B-silmut), Saaga (Tähtisilmut), Selina (Tähtisilmut), Jasmiina (Debyt), Neelia (Debyt), Elina (Debyt), Miisa (Tähtideb.), Pinja (Noviisit), Riina (Noviisit), Katariina (Noviisit), Kiira (Noviisit), Isla (Tähtinov.), Ella (Tähtinov.), Milja (Tähtinov.), Kiia (Juniorit),  Hanna (Tähtijun.), Lumia (Tähtijun.)
Silta Cup 2023             17-19.2.2023, Heinola Kutsu Lisätietoja 20.1.2023 Riina, Pinja (Noviisit)
Minikarnevaalit 19.2.2023, Kuopio  Kutsu Lisätietoja 28.1.2023 Elli (Tintit), Isla (Tintit), Helmi (Tintit), Vivian (Tintit), Inka (Minit), Saaga (Tähtisilmut), Miisa (Tähtideb.), Milja (Tähtinov.)

 

Alustavat kilpailukalenterit kaudelle 2022-23 löytyvät STLL:n sivuilta (linkki)

Yksityiskohtaiset kilpailutiedot päivittyvät kisakutsujen saavuttua yo. taulukkoon, jonka jälkeen kilpailuun on mahdollista ilmoittautua.

Kilpailu- ja testikalenteri (STLL)