Kuopion Luisteluseura ry

Kilpailukalenteri ja -kutsut

Kilpailu- ja testikalenteri (STLL)

Yleisiä ohjeita kilpailijalle

Kilpailulisenssin tai -luvan tiedot kaudelle 2020-2021

Täytä lomake tästä.

Elementtilistat kaudelle 2020-2021

Täytä lomake tästä.

Lähetä kauden alussa myös kilpailumusiikit MP3-muotoisena: kilpailuvastaava.kuls@gmail.com

Voit ilmoittautua kilpailuun, kun kutsu on laitettu näkyviin kalenteriin.

Kilpailuilmoittautuminen kaudelle 2020-2021

Viimeinen ilmoittautumispäivä aina klo 18 mennessä. Ilmoittautuminen vain lomakkeen (linkki yllä) kautta, ei jälki-ilmoittautumisia! Huolehtikaa musiikki ja elementit ajoissa (jos mahdollista ilmoittautumisen yhteydessä tai tarkistakaa viimeinen päivä kilpailukutsusta!) Elementit tarvitaan vain ISU-sarjoille.

SYYSKUU 2020  Kilpailukutsu  Lisätietoja Viimeinen ilm. pvä Ilmoittautuneet Valmentaja Tulossivu
5.-6.9. B-sarjojen aloituskilpailu ja ISU-kutsukilpailu SaTu 21.8.2020 Silmu A: Elina, Jasmiina, Neelia

Noviisit: Nanna

Liana Tulokset
 18.-20.9 IC-kilpailu: Debytantit ja SM-sarjat OLK  21.8.2020 Debs: Lumia P, Vilma

 

Liana Tulokset

 

LOKAKUU 2020  Kilpailukutsu  Lisätietoja Viimeinen ilm. pvä Ilmoittautuneet Valmentaja Tulossivu
18.10.2020 Tähtisarjojen kutsukilpailu SaTu 30.9.2020 Silmu B: Pinja, Viktoria, Adessa, Katariina, Kiira

Tintit: Olga, Sofia, Inka, Saaga, Emma

Aluedebytantit: Milja

Aluenoviisit: Lumia M

Aluejuniorit: Hanna

Taitajat: Viivi

Yuriy Tulokset
24-25.10.2020 SM-noviisit, debytantit KoTa 6.10.2020 Debytantit: Vilma, Lumia P

SM-Noviisit: Emma

Liana Tulokset 
24.10.2020 Kutsukilpailu

Aikataulu

Luistelujärjestys

Taika

KORONA-OHJEISTUS

6.10.2020 Silmu A: Neelia, Jasmiina, Elina

Tintit: Saaga, Emma, Sofia, Inka

Aluenoviisit: Lumia M

Aluejuniorit: Hanna

Inka Tulokset
MARRASKUU 2020
31.10.-1.11.2020 Seniorit, juniorit, noviisit HaTaL 15.10.2020 Noviisit: Kiia

Juniorit: Sofia

Yuriy Tulokset
7.11.2020 Kutsukilpailu Keuruu KeuPa 25.10.2020 Aluenoviisit: Lumia M

Aluedebytantit: Milja

Silmu B: Pinja, Adessa, Neelia

Yuriy Tulokset
21.11.2020 Kutsukilpailu, Tähtisarjat IiTa 9.11.2020 Tintit: Sofia, Inka, Saaga, Emma, Victoria, Olga

Silmu B: Pinja, Adessa, Kiira, Neelia

Aluedebytantit: Milja

Aluenoviisit: Lumia M

Aluejuniorit: Hanna

Taitajat: Selina

Liana
22.11.2020 ISU (seniorit-…SilmuA) KKJT 8.11 Silmu A: Neelia

Noviisit: Kiia

Yuriy/Inka
28.-29.11.2020 SM-noviisit, debytantit ML 5.11 Debytantit: Jasmiina, Vilma, Lumia.P

SM-Noviisit: Aurora, Ninni, Emma

Liana KISA PERUUTETTU
JOULUKUU 2020
6.12.2020 Kutsukilpailu, tähtisarjat JyTLS 22.11 Tintit: Emma, Inka, Saaga, Victoria, Olga

Aluejuniorit: Hanna

Aluenoviisit: Lumia M

Aluedebytantit: Milja

Aluesilmut: Katariina

Silmu B: Pinja, Neelia, Kiira

Taitajat: Selina

KISA PERUUTETTU
11 (?)-13.12.2020 Wasa Cup (ISU+Tähti) VLK 27.11 KISA PERUUTETTU
18.-20.12.2020 SM 2021: SM-seniorit ja -juniorit JoKa
Kevään kisakalenteri STLL koronatiedote ST
TAMMIKUU 2021
9.-10.1.2021 Seniorit, juniorit ja noviisit SaTu
23.01.2021 Tähtikisat, virtuaalikisat JyTLS 9.1.2021 Tintit: Inka, Emma, Saaga

Silmu B: Kiira, Neelia

Aluesilmut: Katariina

Aluenoviisit: Lumia

Aluejuniorit: Hanna

Taitajat: Ella, Selina

HUOM! Lianan kanssa sovittu, että ohjelmat kuvataan KuLSin ”normijääajoilla” 20.1.2021 mennessä.
HELMIKUU 2021
20.02.2021 Tähtisarjojen virtuaalikutsukilpailut KeuPa HT 7.2.2021 Tintit: Olga, Inka, Saaga, Emma (Kisoihin ei mahtuneet yliviivatut)

Aluesilmut: Katariina

Aluenoviisit: Lumia

Taitajat: Ella,Selina

Ohjelmat kuvataan Kuopiossa 14.2 mennessä
20.02.2021 KuTa esityspäivä KuTa 10.2.2021 Emma, Kiira, Jasmiina Lauantaina 20.02 klo 12.30 alkaen Niiralan jäähallissa. Tapahtumassa ei ole tuomarointia, mutta ohjelmat videoidaan. Osallistumismaksu 15€/luistelija.
27-28.2.2021 Helmipiruetit virtuaalikisat

Tähtisarjat Itäisen alueen aluefinaali

Joka 12.2.2021

Tähtisarjat 15.2.2021

Debytantit: Jasmiina, Elina

SilmutA: Neelia

SilmutB: Pinja

Aluedebytantit: Milja

Aluenoviisit: Lumia

Aluejuniorit: Hanna

Tintit: Inka, Saaga, Emma

Taitajat: Ella, Viivi, Selina

 

Ohjelmat kuvattava 24.2 mennessä (17.2-24.2). Lisätty tähtisarjat.
13.3.2021 ISU-sarjojen aluemestaruuskilpailut Hamina HaTaL 28.2.2021 Debytantit: Jasmiina, Elina

SilmutA: Neelia

Videot on kuvattava
aikavälillä 26.2.2021-10.3.2021.
17-18.4.2021 Tähtisarjojen kutsukilpailu Mikkelin luistelijat 31.3.2021 SilmutB:Pinja

Tintit: Inka, Saaga,Emma, Olga, Viktoria

Aluesilmut: Katariina

Aluejuniorit: Hanna

Taitajat:Ella

Videot on kuvattava aikavälillä 5.4 –
13.4.2021.