Kuopion Luisteluseura ry

Kilpailukalenteri ja -kutsut

Kilpailu- ja testikalenteri (STLL)

Yleisiä ohjeita kilpailijalle

Kilpailulisenssin tai -luvan tiedot kaudelle 2018-2019

Täytä lomake tästä.

Elementtilistat kaudelle 2018-2019

Täytä lomake tästä.

Lähetä kauden alussa myös kilpailumusiikit MP3-muotoisena: kilpailuvastaava.kuls@gmail.com

Voit ilmoittautua kilpailuun, kun kutsu on laitettu näkyviin kalenteriin.

Kilpailuilmoittautuminen kaudelle 2018-2019

 

ELOKUU KUTSUT,
VIIM. ILM.PV

Aina klo 18 mennessä!
ILMOITTAUTUNEET (punaisella karsiutuneet) JA VALMENTAJAT: TULOKSET:
7.8. Testit KuTa, Lippumäki Ilmoittautuminen viim. 28.7.18 klo 18
12.8. Testit SaTu, Mediatiliareena, Savonlinna Ilmoittautuminen viim. 2.8. mennessä (odottavat KuTan testien jälkeen, jos tilaa on mahdollista mennä tänne) Anastasia, Sofia, Kiia
23.8. klo 11-17 Testit Joensuu Jasmiina
SYYSKUU
22.9. Mini-Silver 2018
Vain Tintit!
KuTa, Lippumäen jäähalli Ilmoittautuminen viim. 15.8.18 klo 18 Pinja, Viktoriia Tintit
22.-23.9. Silver Skate KuTa Ilmoittautuminen viim. 8.8.18 klo 18 Valmentajat: Liana ja Yuriy

Inka, Olivia, Pihla, Alisa, Janni, Sofia, Nella, Aurora, Hertta, Vilma, Kiia, Nanna, Anni, Martina, Hanna, Jasmiina, Sofia, Lumia, Elina

28.-30.9. Crystal Cup
IC-kisa seniorit ja juniorit
ML Ilmoittautuminen viim. 5.9.18 klo 18

Kutsu

Valmentaja: Yuriy

Inka, Salla, Milja, Jasmiina, Lumia, Sofia R., Lumia P., Iisa, Martina, Kiia, Adessa, Neelia

29.-30.9. Järvenpää Trophy
YL SM-noviisien valintakilpailu
JTL Ilmoittautuminen viim. 14.9.18 klo 18

Kutsu (päiv. 20.8.)

Valmentaja: Liana

Pihla, Hertta, Janni, Alisa, Sofia, Nella, Aurora
LOKAKUU
13.10. Tähtisarjat: SilmuB, Minit, Tintit, Taitavat + aluesarjat Rantasalmi 27.9. klo 18 Viktoriia, Tilda, Milja, Evilla, Sofia P.
13.-14.10. 1. valintakilpailu SM-seniorit ja -juniorit Koovee, Tampere 27.9. klo 18

Kutsu

Valmentaja: Liana

Olivia

20.-21.10. 1. lohkokilpailu: SM-noviisit ja debytantit

Syyspiruetit: SilmuB, SilmuA, Noviisit, Kans. juniorit ja seniorit, SM-juniorit ja -seniorit

JoKa 4.10 klo 18

Kutsu Debytanttien ja SM-noviisien 2. lohkon lohkokilpailu

Kutsu Kutsukilpailu ISU-sarjoille

Valmentaja: Liana/Yuriy

Sofia R, Anastasia, Kiia, Iisa, Elina, Martina, Inka, Nanna, Lumia (syyspiruetit)

Sofia, Hertta, Alisa, Janni, Nella, Pihla, Aurora, Vilma, Emma (lohkokilpailu)

27.10. Minit ja aluesarjat Kajaani 28.9. klo 18

Kutsu

Säännöt

Valmentaja: Yuriy

Evilla, Adessa, Lumia M., Neelia, Venla V.

MARRASKUU
7.-11.11. Riga Volvo Open Cup Valmentaja: Liana

Janni, Olivia, Hertta, Minttu

10.-11.11. 1. lohkokilpailu seniorit, juniorit ja noviisit KuLS 24.10. klo 18

Kutsu

Inka, Kiia, Salla, Nanna, Martina, Iisa
17.-18.11. 2. valintakilpailu SM-seniorit ja -juniorit EVT 31.10. klo 18 Olivia, Minttu
25.11. Tähtisarjat Savonlinna 1.11. klo 18 Valmentaja: Yuriy

Tilda, Viktoriaa, Pinja, Lumia M, Neelia, Milja, Sofia P

JOULUKUU
1.-2.12. Santa Claus 2018, IC-kisa Varala Ilmoittautuminen Debytantit viim. 2.11. klo 18, muut viim. 8.11. klo 18

Kutsu

Kutsu Debytantit

Debyt; Vilma

Muut sarjat; Iisa

6.12. Tähtikisat JyTLS, Icecat Arena Laukaa Kutsu

14.11. klo 18

Elina, Sofia P., Adessa, Evilla, Lumia, Neelia, Hanna, Tilda, Viktoriia
8.-9.12. Ouluskate, tintit-seniorit OLK, Oulu 14.11. klo 18 Adessa, Neelia, Venla, Anastasia
15.-16.12. SM2019 KKJT Olivia
TAMMIKUU 2019
5.-6.1.2019 Cystal Cup 2019, tähtisarjat ML Kutsu

12.12. klo 18

Jasmiina, Lumia P, Venla, Tilda, Kiira, Sofia P, Sofia R
5.-6.1.2019 2. lohkokilpailu: SM-noviisit, noviisit ja debytantit KoTa Kutsu

14.12 klo 18

Valmentaja: Liana

Kiia, Vilma, Martina, Janni, Nella, Hertta, Iisa, Aurora, Pihla, Nanna, Anni

17.-20.1.2019 Europa Cup Skate Helena Minttu

Valmentaja Liana

26.1.2019 Itäisen alueen Tähtisarjojen aluefinaali Varkaus Kutsu

11.1.19 klo 12

Viktoriia, Tilda, Lumia P, Evilla, Elina, Lumia M, Neelia, Venla, Hanna, Pinja, Jasmiina, Kiira,Milja,Sofia R,Adessa,Sofia P,Katariina

Valmentaja:

26.-27.1.2019 2. Valintakilpailu: juniorit, seniorit Jyväskylä Kutsu

21.12 klo 18

Inka, Salla

Valmentaja: Yuriy

HELMIKUU 2019
1.-3.2.2019 Froggie Cup Helsingin Luistinklubi Kutsu Jun+Sen

Kutsu muut sarjat

21.12 klo 18

 

Aurora, Olivia, Emma, Jasmiina,  Lumia P, Iisa

Valmentaja: Yuriy

Nella,Elina,Vilma,Sofia

7.-10.2.2019 PM-kilpailut ”The Nordics” Linköping, Ruotsi Janni, Olivia

Valmentaja: Liana

9.2.2019 Kutsukilpailu Keuruu Keuruu Kutsu

28.1. klo 18

Neelia, Lumia M, Adessa
10.2.2019 ISU-Savonlinna Savonlinna Kutsu

25.1. klo 18

Ella M, Anastasia
21.-14.2.2019 Challenge Cup Janni, Olivia, Minttu
MAALISKUU 2019
2.-3.3.2019 Timanttifinaali SilmuA

Helmipiruetit

JoKa
4.-7.3.2019 Triglav Trophy & Narcisa Cup Olivia, Minttu, Janni
23.-24.3.2019 SM2019 + HF SM-noviisit PTL Janni, Alisa, Pihla, Nella, Hertta, Aurora