« Toukokuu 2018 »
Vk Ma Ti Ke To Pe La Su
18  123456
1978910111213
2014151617181920
2121222324252627
2228293031   
  Tänään on torstai, 24.5.2018
Kilpailukalenteri ja -kutsut « Takaisin

 

KILPAILUKALENTERI 2017-2018

 

 

 

Lähetä kauden alussa myös kilpailumusiikit MP3-muotoisena: 

kilpailuvastaava.kuls@gmail.com

 

Voit ilmoittautua kilpailuun,
kun kutsu on laitettu näkyviin kalenteriin.

 

Ilmoittautua voi myös lähettämällä
sähköpostia osoitteeseen: 
kilpailuvastaava.kuls@gmail.com 

 

    

Yleisiä ohjeita kilpailijalle

 

 

SYYSKUU

KUTSUT,
VIIM. ILM.PV

Aina klo 18 mennessä!

ILMOITTAUTUNEET: TULOKSET:
9.-10.9.

Silver Skate
IC-kilpailu, SM-noviisit

KuTa Announcement 
Confirmation
Pihla P.  Adessa, Nella, Minttu, Janni, Ninni, Erika, Elina, Olivia, Ella S, Neelia, Ella M, Lumia M. Nanna Results
16.-17.9.

Koovee Cup
IC-kilpailu, SM-noviisit

Koovee Invitation Milla, Erika, Janni, Pihla P Results
22.-24.9.

Aktia Trophy 
IC-kilpailu, Debytantit

EVT

Invitation Debutants


Invitatiot Others

Sähköinen musiikki

Nella, Emma
Yuriy
Results
23.-24.9

Tikkurila Trophy

TTK

Kutsu

Sähköinen musiikki

Minttu
Yuriy
Tulokset
30.9.-1.10.

Helsinki Trophy 
IC-kilpailu, Jäätanssi

HL Announcement Minttu, Olivia, Janni, Ninni, Moona, Isa, Aurora, Elina, Lumia P, Venla V,  Adessa, Salla M, Nanna, Jasmiina
Liana
Results
           

LOKAKUU

     
5.-8.10. Finlandia Trophy STLL/Espoo      
14.-15.10.

SM-seniorit ja -juniorit JT SM-nov 1.vk.

KKJT Kutsu

Minttu, Moona
Liana

Tulokset
21.-22.10.

Seniorit ja juniorit 1.vk.

KeLS Kutsu

Inka
Yuriy

Tulokset
28.-29.10.

SM-noviisit 1.vk. 

EsJt

Kutsu 

Majoitustarjous

Musiikit sähköisenä

Milla Q, Janni, Olivia, Venla, Pihla, Erika, Alisa, Sofia
Liana
Tulokset
           

MARRASKUU

     
11.-12.11. ML Minorit ja YL Debytantit 1.vk.  HeiTa 

Kutsu

Ruokatilaus

Aurora, Nella, Emma
Liana
Tulokset
11.11. Kutsukilpailu, Tähtisarjat KeuPa Kutsu Evilla, Lumia P. Jasmiina, Hanna K, Lumia M, Neelia, Adessa, Elina, Anni, Eevi, Veera, Ella S, Sofia, Anastasia
Evilla ja Salla
Tulokset
18.-19.11.

SM-seniorit ja -juniorit JT SM-nov 2.vk.

PTL

Kutsu

Majoitustarjous

Minttu, Moona
Liana
Tulokset

19.11.

Kutsukilpailu ISU-sarja ja silmuB

KTL  

Anni
Olivia Tuuva

Tulokset
24.-26.11.

Santa Claus

IC-kilpailu, Noviisit 

Varala

Announcement  

Milla Q, Sofia R, Anastasia, Martina, Adessa, Anni, Nella, Jasmiina, Aurora, Petra, Emma, Alisa
Yuriy
Results

25.-26.11

Kutsukilpailu, ISU-sarjat+silmub

JoKa

Kutsu

Erika, Pihla, Ella M, Ella S, Nanna, Salla M, Sofia N, Eevi, Inka, Kiia, Emma Milla Q
Evilla

Tulokset
           

JOULUKUU

     
2.12. ML Tulokkaat ja Noviisit, YL Noviisit 1.vk. 3 lohkoa KKJT 
 
Kutsu Martina, Petra, Iisa
Yuriy
Tulokset
3.12.

Kutsukilpailu ja SilmuA-aluekilpailu

ML Kutsu

Kiia, Anni, Milla Q, Ella S, Nanna; Sofia N, Ella M, Nella, Janni, Ninni, Aurora, Moona, Alisa, Emma
Yuriy

Tulokset
6.12.

Kutsukilpailu, tähtisarjat

JyTLS Kutsu

Elina, Ella, Jasmiina,Eevi, Ella S, Evilla P,  Hanna K,  Sofia, Anastasia, Venla Vo, Lumia M, Neelia, Veera, Eeva, Milja, Adessa
Yuriy, Evilla

Tulokset
9.-10.12

OuluSkate

OLK Kutsu

Adessa, iisa, Petra, Lumia P, Martina, Jasmiina

Yuriy

Results
16.-17.12.

SM 2018: Seniorit ja Juniorit

HL Kutsu

Minttu, Moona

Liana

Tulokset
           

TAMMIKUU 2018

     
5.-7.1.

Crystal Cup

IC-kilpailu SM-juniorit ja -seniorit 

ML

Invitation

Alisa, Milla Q, Anastasia, Sofia R, Isa, Adessa, Kiira, Lumia P, Jasmiina, Anni, Ella M, Ella S, Kiia, Inka, Iisa, Janni, Ninni, Erika, Lumia M, Neelia, Salla M, Eeva, Sofia N, Elina, Venla Vo, Milja, Martina, Petra
Yuriy, Evilla
Results
5.-7.1.

Froggie Cup

IC-kilpailu, mukana Debytantit

HSK  

Emma
Svetlana Kryukova

Results
13.-14.1.

SM-noviisit 2.vk.

LTL

Kutsu

Majoitustarjous

Sofia N, Milla, Olivia, Erika, Alisa, Janni, Pihla
Liana
Tulokset
21.1. Kutsukilpailu, tähtisarjat SaTu Kutsu Neelia, Lumia M, Adessa, Hanna, Lumia P, Elina, Milja, Jasmiina, Veera, Ella M, Evilla, Kiira, Saimi, Sofia, Anastasia, Eevi, Venla Vo
Yuriy, Salla
Tulokset
27.-28.1.

Seniorit ja juniorit 2.vk. 

OLK Kutsu

Inka, Salla
Yuriy

Tulokset

27.1

Kutsukilpailu, Varkaus VarTa Kutsu

Lumia M, Neelia, Evilla, Venla Vo, Pinja, Adessa, Hanna, Veera, Ella S, Kiira, Eeva, Isa, Sofia, Anastasia, Saimi, Eevi
Salla, Evilla

Tulokset

HELMIKUU

     
3.-4.2. PM-kilpailut STLL/Rniemi  

MInttu
Liana

 
2.-4.2. Kutsukilpailu, ISU- ja tähtisarjat JoKa

Kutsu

Majoitustarjous

Milla, Neelia, Lumia M, Anni, Adessa, Hanna, Iisa, Lumia P, Milja, Jasmiina, Ella M, Ella S, Petra, Eeva, Venla Vo, Martina, Pinja, Sofia, Anastasia, Isa, Eevi, Elina, Sofia, Nanna
Evilla, Salla
 
6.-11.2 Bulgaria    

Minttu, Olivia
LIana

 
10.-11.2. YL Debytantit 2.vk. 3 lohkoa EVT (la) Kutsu Nella, Emma
Yuriu
 
11.2 Kutsukilpailu, Kiuruvesi KiuTa Kutsu Milja, Isa, Jasmiina, Lumia P, Adessa, Lumia M, Neelia, Venla Vo, Hanna, Evilla, Kiira,
Evilla 
 
16.-18.2 Aluemestaruuskisat, ISU- ja tähtisarjat KuLS  

Kaikki omat. Tähtisarjat 3/ikä/sarja
Liana , Yuriu, Evilla

 
17.-18.2. Noviisit 2.vk HSK Kutsu Iisa, Martina, Petra
Yuriu
 

MAALISKUU

     

8.-11.3

Skate Malmö     Inka, Moona, Alisa
Yuriy
 
10.-11.3.

Debytantit ja Noviisit KF ja HF

ETK Kutsu

Nella, Emma
Liana

 

10.3

Timanttifinaali PTL Kutsu

Kiia

 
17.-18.3

Kutsukilpailu, tähtisarjat

KuTa Kutsu  Lumia P, Jasmiina, Ella M,Adessa, Pinja, Isa, Eevi, Anastasia, Sofia, Victoriia, Hanna, Anni, Eeva, Kiira, Elina, Lumia M, Neelia, Venla Vo, Martina  
24.-25.3.

SM2018: SM-noviisit ja HF 

TapTL Kutsu Olivia, Janni, Pihla
Liana
 
           
HUHTIKUU          
4.-8-4 Slovenia    

Minttu, Olivia
Liana

 

 

 

 

 

 



Kuopion luisteluseura ry / Kuopio Skating Club | Hannes Kolehmaisen katu 4, Kuopion Jäähalli 70110 Kuopio | pj. : pj.kuopionluisteluseura@gmail.com