« Lokakuu 2018 »
Vk Ma Ti Ke To Pe La Su
40 1234567
41891011121314
4215161718192021
4322232425262728
44293031    
  Tänään on maanantai, 15.10.2018
Kilpailukalenteri ja -kutsut « Takaisin

 

KILPAILU- JA TESTIKALENTERI 2018-2019

 

Kilpailulisenssin tai -luvan tiedot kaudelle 2018-2019

Elementtilistat kaudelle 2018-2019

Lähetä kauden alussa myös kilpailumusiikit MP3-muotoisena: 

kilpailuvastaava.kuls@gmail.com

Voit ilmoittautua kilpailuun,
kun kutsu on laitettu näkyviin kalenteriin.

Kilpailuilmoittautuminen kaudelle 2018-2019

 

Yleisiä ohjeita kilpailijalle

 

 

ELOKUU

KUTSUT,
VIIM. ILM.PV

Aina klo 18 mennessä!

ILMOITTAUTUNEET (punaisella karsiutuneet) JA VALMENTAJAT: TULOKSET:
7.8. Testit KuTa, Lippumäki Ilmoittautuminen viim. 28.7.18 klo 18    
12.8. Testit SaTu, Mediatiliareena, Savonlinna Ilmoittautuminen viim. 2.8. mennessä (odottavat KuTan testien jälkeen, jos tilaa on mahdollista mennä tänne) Anastasia, Sofia, Kiia  
23.8. klo 11-17 Testit Joensuu   Jasmiina  

SYYSKUU

22.9. Mini-Silver 2018
Vain Tintit!
KuTa, Lippumäen jäähalli Ilmoittautuminen viim. 15.8.18 klo 18 Pinja, Viktoriia

Tintit

22.-23.9. Silver Skate KuTa Ilmoittautuminen viim. 8.8.18 klo 18

Valmentajat: Liana ja Yuriy

Inka, Olivia, Pihla, Alisa, Janni, Sofia, Nella, Aurora, Hertta, Vilma, Kiia, Nanna, Anni, Martina, Hanna, Jasmiina, Sofia, Lumia, Elina

 

28.-30.9. Crystal Cup
IC-kisa seniorit ja juniorit
ML

Ilmoittautuminen viim. 5.9.18 klo 18

Kutsu

Valmentaja: Yuriy

Inka, Salla, Milja, Jasmiina, Lumia, Sofia R., Lumia P., Iisa, Martina, Kiia, Adessa, Neelia

 
29.-30.9. Järvenpää Trophy
YL SM-noviisien valintakilpailu
JTL

Ilmoittautuminen viim. 14.9.18 klo 18

Kutsu (päiv. 20.8.)

Valmentaja: Liana

Pihla, Hertta, Janni, Alisa, Sofia, Nella, Aurora
 

LOKAKUU

13.10. Tähtisarjat: SilmuB, Minit, Tintit, Taitavat + aluesarjat Rantasalmi 27.9. klo 18 Viktoriia, Tilda, Milja, Evilla, Sofia P.  
13.-14.10. 1. valintakilpailu SM-seniorit ja -juniorit Koovee, Tampere

27.9. klo 18

Kutsu

Valmentaja: Liana

Olivia

 
20.-21.10.

1. lohkokilpailu: SM-noviisit ja debytantit

Syyspiruetit: SilmuB, SilmuA, Noviisit, Kans. juniorit ja seniorit, SM-juniorit ja -seniorit

JoKa

4.10 klo 18

Kutsu Debytanttien ja SM-noviisien 2. lohkon lohkokilpailu

Kutsu Kutsukilpailu ISU-sarjoille

Valmentaja: Liana/Yuriy

Kiia, Erika, Iisa, Elina, Martina, Inka, Nanna, Lumia (syyspiruetit)

Sofia, Hertta, Alisa, Janni, Nella, Pihla, Aurora, Vilma, Emma (lohkokilpailu)

 
27.10. Minit ja aluesarjat Kajaani

28.9. klo 18

Kutsu

Säännöt

Valmentaja: Yuriy

Evilla, Adessa, Lumia M., Neelia, Venla V.

 

MARRASKUU

7.-11.11. Riga Volvo Open Cup     Valmentaja: Liana  
10.-11.11. 1. lohkokilpailu seniorit, juniorit ja noviisit KuLS

24.10. klo 18

Kutsu

   
17.-18.11. 2. valintakilpailu SM-seniorit ja -juniorit EVT      
25.11. Tähtisarjat Savonlinna   Valmentaja: Yuriy  

JOULUKUU

1.-2.12. Santa Claus 2018, IC-kisa Varala

Ilmoittautuminen Debytantit viim. 2.11. klo 18, muut viim. 8.11. klo 18 

Kutsu

Kutsu Debytantit

   
8.-9.12. Ouluskate, tintit-seniorit OLK, Oulu      

TAMMIKUU 2019

           

HELMIKUU 2019

           

MAALISKUU 2019

           

 



Kuopion luisteluseura ry / Kuopio Skating Club | Hannes Kolehmaisen katu 4, Kuopion Jäähalli 70110 Kuopio | pj. : pj.kuopionluisteluseura@gmail.com